První máj - kytky čas!

01.05.2023

První máj je v naší společnosti pořád ještě svátkem, který vzbuzuje různé názory. Někteří ho mají zafixovaný ještě z dřívější doby jako svátek ve znamení prvomájových pochodů, já se ale přikláním k té tradičnější a romantičtější variantě - ke svátku LÁSKY. 

Snad nejznámější pohanský svátek (ačkoli tradice oslav lásky v tento den najdeme již v dobách mnohem dřívějších) se pojí i s předešlou nocí, které se říká filipojakubská, známější jako noc pálen čarodějnic. V tuto noc se dříve páry vydávaly do polí, kde se milovali, aby posvětili úrodu na následující rok. Zároveň se zapalovaly na hranici čarodějnice stvořené ze slámy jako symbol toho, že zima už není vítána. 

Zima nenávratně odchází a střídá ji jaro plné vůní, rozkvetlých stromů, keřů a prvních kytiček. Vidět můžeme například nádherné květy ovocných stromů (třešně, jabloně), bříz či vrb, rozkvétá šeřík, naopak se loučíme s tulipány a narcisy. 


A jak se dá spojit svátek lásky a rozkvétající příroda? Co takhle si zajít na výlet do přírody, pokochat se barvami, které začínají zdobit naše okolí? A co takhle vyjádřit svou lásku k našim nejbližším pěkným přáníčkem nebo květinou? :) 

I s tímto Vám ráda pomůžu, nebojte se mi napsat a ráda Vám připravím láskyplné a voňavé květinové překvapení pro Vaše milované. 

S láskou, Veru

Kytky od Veru
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!